SQCB7A0R3BATWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 0.30pF
product image
SQCB7A0R3BATWE Picture
SeekIC No. : 00854914 Detail
SQCB7A0R3BATWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 0.30pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7A0R3BATWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.3 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Waffle
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs
Capacitance : 0.3 pF
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Packaging : Waffle
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7A0R3BATWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.30pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.1pF
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientA
PackagingBulk
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C