SQCB7A1R0BAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.0PF 500V .1PF
product image
SQCB7A1R0BAJME Picture
SeekIC No. : 00908708 Detail
SQCB7A1R0BAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.0PF 500V .1PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7A1R0BAJME
Quick Details
Capacitance : 1 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 1 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7A1R0BAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1.0pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C