SQCB7A4R3CAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 4.3pF
product image
SQCB7A4R3CAJME Picture
SeekIC No. : 00901505 Detail
SQCB7A4R3CAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 4.3pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7A4R3CAJME
Quick Details
Capacitance : 4.3 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Reel
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 4.3 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7A4R3CAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4.3pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C