SQCB7A4R7DA1ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 4.7pF
product image
SQCB7A4R7DA1ME Picture
SeekIC No. : 00885316 Detail
SQCB7A4R7DA1ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 4.7pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7A4R7DA1ME
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 4.7 pF Tolerance : 0.5 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Reel
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.5 pF
Capacitance : 4.7 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7A4R7DA1ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4.7pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.5pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C