SQCB7A8R2CAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 8.2pF
product image
SQCB7A8R2CAJME Picture
SeekIC No. : 00904787 Detail
SQCB7A8R2CAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 8.2pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7A8R2CAJME
Quick Details
Capacitance : 8.2 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Reel
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 8.2 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7A8R2CAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance8.2pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C