SQCB7M0R6BATME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 0.60pF
product image
SQCB7M0R6BATME Picture
SeekIC No. : 00882458 Detail
SQCB7M0R6BATME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 0.60pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M0R6BATME
Quick Details
Capacitance : 0.6 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 0.6 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M0R6BATME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.60pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C