SQCB7M0R8BAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 0.8pF
product image
SQCB7M0R8BAJWE Picture
SeekIC No. : 00864102 Detail
SQCB7M0R8BAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 0.8pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M0R8BAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.8 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : M
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Waffle
Description
Operating Temperature Range :
Product : Low ESR MLCCs
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 0.8 pF
Packaging : Waffle
Temperature Coefficient / Code : M
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M0R8BAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.80pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.1pF
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientM
PackagingBulk
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C