SQCB7M2R0BA11A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 2pF
product image
SQCB7M2R0BA11A Picture
SeekIC No. : 00882138 Detail
SQCB7M2R0BA11A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 2pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M2R0BA11A
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 2 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : M
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Reel
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Packaging : Reel
Product : Low ESR MLCCs
Capacitance : 2 pF
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Temperature Coefficient / Code : M
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M2R0BA11A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.0pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.1pF
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientM
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C