SQCB7M3R0BATME\500
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3.0PF 500V .1PF
product image
SQCB7M3R0BATME\500 Picture
SeekIC No. : 00883093 Detail
SQCB7M3R0BATME\500: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3.0PF 500V .1PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M3R0BATME\500
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 3 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Reel
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Packaging : Reel
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 3 pF
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M3R0BATME\500
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.0pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C