SQCB7M3R3BAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 3.3pF
product image
SQCB7M3R3BAJWE Picture
SeekIC No. : 00864566 Detail
SQCB7M3R3BAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 3.3pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M3R3BAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 3.3 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Waffle
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Low ESR MLCCs
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Packaging : Waffle
Capacitance : 3.3 pF
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M3R3BAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.3pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.1pF
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientM
PackagingBulk
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C