SQCB7M3R9CAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0.25pF 500V
product image
SQCB7M3R9CAJME Picture
SeekIC No. : 00901166 Detail
SQCB7M3R9CAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0.25pF 500V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M3R9CAJME
Quick Details
Capacitance : 3.9 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 3.9 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M3R9CAJME
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance3.9pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.25pF
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientM
PackagingDigi-Reel?
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C