SQCB7M4R3BAJME\500
CAP CER 4.3PF 500V 1111
product image
SQCB7M4R3BAJME\500 Picture
SeekIC No. : 002928509 Detail
SQCB7M4R3BAJME\500: CAP CER 4.3PF 500V 1111
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M4R3BAJME\500
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SQ Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 4.3pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 500V Tolerance: ±0.1pF
Temperature Coefficient: M Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C Applications: RF, Microwave, High Frequency
Ratings: - Package / Case: 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.102" (2.59mm)
Lead Spacing: - Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Capacitance: 4.3pF
Tolerance: ±0.1pF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max): 0.102" (2.59mm)
Manufacturer: AVX Corporation
Series: SQ
Temperature Coefficient: M
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M4R3BAJME\500
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4.3pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-