SQCB7M4R7CA1ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 4.7pF
product image
SQCB7M4R7CA1ME Picture
SeekIC No. : 00889382 Detail
SQCB7M4R7CA1ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 4.7pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB7M4R7CA1ME
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 4.7 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 500 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 4.7 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Product : RF Microwave MLCCs
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB7M4R7CA1ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4.7pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C