SQCBEA561JAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 560PF 150V 5%
product image
SQCBEA561JAJME Picture
SeekIC No. : 00901628 Detail
SQCBEA561JAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 560PF 150V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCBEA561JAJME
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 560 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 560 pF
Voltage Rating : 150 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCBEA561JAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance560pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±5%
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientA
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C