SQCFVA0R2BATME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 250volts 0.20pF
product image
SQCFVA0R2BATME Picture
SeekIC No. : 00878653 Detail
SQCFVA0R2BATME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 250volts 0.20pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCFVA0R2BATME
Quick Details
Capacitance : 0.2 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 250 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Reel
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 0.2 pF