SQCSVA0R6BAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 250volts .6pF
product image
SQCSVA0R6BAT1A Picture
SeekIC No. : 00884292 Detail
SQCSVA0R6BAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 250volts .6pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCSVA0R6BAT1A
Quick Details
Capacitance : 0.6 pF Tolerance : 0.1 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 0.6 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCSVA0R6BAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.60pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C