SQCSVA150JAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 15PF 250V 5%
product image
SQCSVA150JAT1A Picture
SeekIC No. : 00820421 Detail
SQCSVA150JAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 15PF 250V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCSVA150JAT1A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 15 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 250 Volts
Capacitance : 15 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCSVA150JAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance15pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C