SQCSVA220JAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 22PF 250V 5%
product image
SQCSVA220JAT1A Picture
SeekIC No. : 00808573 Detail
SQCSVA220JAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 22PF 250V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCSVA220JAT1A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 22 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 22 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCSVA220JAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance22pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C