SQCSVA270JAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 27PF 250V 5%
product image
SQCSVA270JAT1A Picture
SeekIC No. : 00880132 Detail
SQCSVA270JAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 27PF 250V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCSVA270JAT1A
Quick Details
Capacitance : 27 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 27 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCSVA270JAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance27pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C