SQCSVA2R0BAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2.0PF 250V .1PF
product image
SQCSVA2R0BAT1A Picture
SeekIC No. : 00820714 Detail
SQCSVA2R0BAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2.0PF 250V .1PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCSVA2R0BAT1A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 2 pF Tolerance : 0.1 pF
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 2 pF
Tolerance : 0.1 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCSVA2R0BAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance2.0pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C