SQCSVA3R0BAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3.0PF 250V .1PF
product image
SQCSVA3R0BAT1A Picture
SeekIC No. : 00883306 Detail
SQCSVA3R0BAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3.0PF 250V .1PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCSVA3R0BAT1A
Quick Details
Capacitance : 3 pF Tolerance : 0.1 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 3 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCSVA3R0BAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance3.0pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C