SQCSVA6R8CAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 6.8PF 250V .25PF
product image
SQCSVA6R8CAT1A Picture
SeekIC No. : 00890445 Detail
SQCSVA6R8CAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 6.8PF 250V .25PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCSVA6R8CAT1A
Quick Details
Capacitance : 6.8 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 6.8 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCSVA6R8CAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance6.8pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C