SQCSVA8R2CAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 8.2PF 250V .25PF
product image
SQCSVA8R2CAT1A Picture
SeekIC No. : 00816827 Detail
SQCSVA8R2CAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 8.2PF 250V .25PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCSVA8R2CAT1A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 8.2 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 8.2 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCSVA8R2CAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance8.2pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C