SR-5-400MA-BK
Fuses SR-5 400MA
product image
SR-5-400MA-BK Picture
SeekIC No. : 00678122 Detail
SR-5-400MA-BK: Fuses SR-5 400MA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SR-5-400MA-BK
Mfg:
Cooper Bussmann
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Current Rating : 400 mAmps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : Mini Termination Style : Radial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Polyamide
Dimensions : 8.5 mm L x 8.5 mm D Packaging : Bulk
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Bulk
Body Material : Polyamide
Current Rating : 400 mAmps
Fuse Size / Group : Mini
Dimensions : 8.5 mm L x 8.5 mm D
Parameters:
Technical/Catalog InformationSR-5-400MA-BK
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 400mA
Voltage - Rated 250V
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SR 5 400MA BK