SR-5-630MA-BK
Fuses 630mA 250V SHORT TIME-LAG
product image
SR-5-630MA-BK Picture
SeekIC No. : 00652111 Detail
SR-5-630MA-BK: Fuses 630mA 250V SHORT TIME-LAG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SR-5-630MA-BK
Quick Details
Current Rating : 0.63 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : Mini Termination Style : Radial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Polyamide
Dimensions : 8.5 mm L x 7.6 mm D Packaging : Bulk
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Bulk
Termination Style : Radial
Product : Subminiature Fuse
Current Rating : 0.63 Amp
Body Material : Polyamide
Fuse Size / Group : Mini
Dimensions : 8.5 mm L x 7.6 mm D
Parameters:
Technical/Catalog InformationSR-5-630MA-BK
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 630mA
Voltage - Rated 250V
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SR 5 630MA BK