SR-5-800MA-AP
Fuses 800mA 250V SR-5
product image
SR-5-800MA-AP Picture
SeekIC No. : 00651192 Detail
SR-5-800MA-AP: Fuses 800mA 250V SR-5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SR-5-800MA-AP
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Current Rating : 0.8 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : Mini Termination Style : Radial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Polyamide
Dimensions : 8.5 mm L x 7.6 mm D Product : Subminiature Fuse
Description
Packaging :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Termination Style : Radial
Product : Subminiature Fuse
Current Rating : 0.8 Amp
Body Material : Polyamide
Fuse Size / Group : Mini
Dimensions : 8.5 mm L x 7.6 mm D
Parameters:
Technical/Catalog InformationSR-5-800MA-AP
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 800mA
Voltage - Rated 250V
Package / CaseRadial
Fuse TypeSlow Blow, Long Time Lag
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SR 5 800MA AP