SR-5F-1.25A-AP
Fuses -
product image
SR-5F-1.25A-AP Picture
SeekIC No. : 00670481 Detail
SR-5F-1.25A-AP: Fuses -
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SR-5F-1.25A-AP
Quick Details
Current Rating : 1.25 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Solder Pin Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Polyamide Dimensions : 7.6 mm L x 8.4 mm D
Product : Plug Fuse
Description
Fuse Size / Group :
Packaging :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Type : Fast Acting
Current Rating : 1.25 Amps
Body Material : Polyamide
Termination Style : Solder Pin
Product : Plug Fuse
Dimensions : 7.6 mm L x 8.4 mm D
Parameters:
Technical/Catalog InformationSR-5F-1.25A-AP
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 1.25A
Voltage - Rated 250V
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SR 5F 1 25A AP