SR121C232ZAA
CAP CER 2300PF 100V RADIAL
product image
SR121C232ZAA Picture
SeekIC No. : 002927356 Detail
SR121C232ZAA: CAP CER 2300PF 100V RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SR121C232ZAA
Quick Details
Series: SkyCap® SR Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 2300pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 100V Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm) Height - Seated (Max): 0.100" (2.54mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm) Features: -
Packaging: Bulk
Description
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: -20%, +80%
Thickness (Max): -
Voltage - Rated: 100V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Manufacturer: AVX Corporation
Series: SkyCap® SR
Height - Seated (Max): 0.100" (2.54mm)
Capacitance: 2300pF
Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSR121C232ZAA
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2300pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance-20%, +80%
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.2" (5.08mm)