SR122A3R9DAR
CAP CER 3.9PF 200V RADIAL
product image
SR122A3R9DAR Picture
SeekIC No. : 002927874 Detail
SR122A3R9DAR: CAP CER 3.9PF 200V RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SR122A3R9DAR
Quick Details
Series: SkyCap® SR Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 3.9pF Voltage - Rated: 200V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±0.5pF
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm) Height - Seated (Max): 0.100" (2.54mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm) Features: -
Packaging: Bulk
Description
Tolerance: ±0.5pF
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Capacitance: 3.9pF
Thickness (Max): -
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: Radial
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Manufacturer: AVX Corporation
Series: SkyCap® SR
Height - Seated (Max): 0.100" (2.54mm)
Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSR122A3R9DAR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.9pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±0.5pF
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.2" (5.08mm)