SR151E332MAA
CAP CER 3300PF 100V 20% RADIAL
product image
SR151E332MAA Picture
SeekIC No. : 002954029 Detail
SR151E332MAA: CAP CER 3300PF 100V 20% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SR151E332MAA
Quick Details
Series: SkyCap® SR Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 3300pF Voltage - Rated: 100V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: Z5U Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) Height - Seated (Max): 0.150" (3.81mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.100" (2.54mm) Features: -
Packaging: Bulk
Failure Rate: -
Tolerance: ±20%
Capacitance: 3300pF
Thickness (Max): -
Voltage - Rated: 100V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: Z5U
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C
Size / Dimension: 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Lead Spacing: 0.100" (2.54mm)
Manufacturer: AVX Corporation
Series: SkyCap® SR
Height - Seated (Max): 0.150" (3.81mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSR151E332MAA
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3300pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±20%
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.1" (2.54mm)