SR2K20M474X
VARISTOR 20VRMS W/RFI SUPP RAD
product image
SR2K20M474X Picture
SeekIC No. : 003006482 Detail
SR2K20M474X: VARISTOR 20VRMS W/RFI SUPP RAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SR2K20M474X
Quick Details
Series: SHCV Manufacturer: EPCOS Inc
Varistor Voltage: 33V Current-Surge: 1.2kA
Number of Circuits: 1 Supply Voltage - Max : 16 V
Maximum AC Volts: 20VAC Maximum DC Volts: 26VDC
Energy: 7.8J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: EPCOS Inc
Varistor Voltage: 33V
Maximum DC Volts: 26VDC
Current-Surge: 1.2kA
Maximum AC Volts: 20VAC
Series: SHCV
Package / Case: Radial
Energy: 7.8J
Parameters:
Technical/Catalog InformationSR2K20M474X
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts20Vrms
Maximum DC Volts26VDC
Current-Surge1200A
Package / CaseRadial
Varistor Voltage33V