SRN8040-100M
Power Inductors 10uH 20%
product image
SRN8040-100M Picture
SeekIC No. : 001184441 Detail
SRN8040-100M: Power Inductors 10uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRN8040-100M
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 3.1 Amps Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 8 mm W x 8 mm L x 4 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 8 mm x 8 mm
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Inductance : 10 uH
Dimensions : 8 mm W x 8 mm L x 4 mm H
Package / Case : 8 mm x 8 mm
Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms