SRR0603-100ML
Power Inductors 10uH 20%
product image
SRR0603-100ML Picture
SeekIC No. : 001178300 Detail
SRR0603-100ML: Power Inductors 10uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRR0603-100ML
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.1 Amps Maximum DC Resistance : 0.12 Ohms
Self Resonant Frequency : 25 MHz Q Minimum : 16
Dimensions : 6.5 mm W x 6.5 mm L x 3.3 mm H Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 1.1 Amps
Maximum DC Resistance : 0.12 Ohms
Self Resonant Frequency : 25 MHz
Q Minimum : 16
Dimensions : 6.5 mm W x 6.5 mm L x 3.3 mm H