SS-5F-1.6A-AP
Fuses -
product image
SS-5F-1.6A-AP Picture
SeekIC No. : 00671818 Detail
SS-5F-1.6A-AP: Fuses -
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SS-5F-1.6A-AP
Quick Details
Current Rating : 1.6 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Solder Pin Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Polyamide Product : Plug Fuse
Description
Fuse Size / Group :
Dimensions :
Packaging :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Type : Fast Acting
Current Rating : 1.6 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationSS-5F-1.6A-AP
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 1.6A
Voltage - Rated 250V
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SS 5F 1 6A AP