SS-5F-1.6A-BK
Fuses -
product image
SS-5F-1.6A-BK Picture
SeekIC No. : 00672294 Detail
SS-5F-1.6A-BK: Fuses -
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SS-5F-1.6A-BK
Quick Details
Current Rating : 1.6 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : Mini Termination Style : Solder Pin
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Polyamide
Dimensions : 8.5 mm L x 4.3 mm W Packaging : Bulk
Voltage Rating : 250 Volts
Packaging : Bulk
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 8.5 mm L x 4.3 mm W
Current Rating : 1.6 Amps
Product : Plug Fuse
Fuse Size / Group : Mini
Parameters:
Technical/Catalog InformationSS-5F-1.6A-BK
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 1.6A
Voltage - Rated 250V
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SS 5F 1 6A BK