SS-5F-3.15A-AP
Fuses -
product image
SS-5F-3.15A-AP Picture
SeekIC No. : 00657687 Detail
SS-5F-3.15A-AP: Fuses -
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SS-5F-3.15A-AP
Mfg:
Cooper Bussmann
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Current Rating : 3.15 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Solder Pin Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Polyamide Product : Plug Fuse
Description
Fuse Size / Group :
Dimensions :
Packaging :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Type : Fast Acting
Current Rating : 3.15 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationSS-5F-3.15A-AP
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 3.15A
Voltage - Rated 250V
Package / CaseRadial
Fuse TypeFast Acting, Short Time Lag
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SS 5F 3 15A AP