SS-5F-6.3A-AP
Fuses SR-5F-RADIAL FA FUSE
product image
SS-5F-6.3A-AP Picture
SeekIC No. : 00672673 Detail
SS-5F-6.3A-AP: Fuses SR-5F-RADIAL FA FUSE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SS-5F-6.3A-AP
Quick Details
Current Rating : 6.3 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Solder Pin Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Polyamide Product : Plug Fuse
Description
Fuse Size / Group :
Dimensions :
Packaging :
Current Rating : 6.3 Amps
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Type : Fast Acting
Parameters:
Technical/Catalog InformationSS-5F-6.3A-AP
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 6.3A
Voltage - Rated 125V
Package / CaseRadial
Fuse TypeFast Acting, Short Time Lag
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SS 5F 6 3A AP