SSA-109-W-T-RA
CONN RCPT .100" 9POS TIN WW R/A
product image
SSA-109-W-T-RA Picture
SeekIC No. : 003024436 Detail
SSA-109-W-T-RA: CONN RCPT .100" 9POS TIN WW R/A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSA-109-W-T-RA
Series: SSA Manufacturer: Samtec Inc
Connector Type: Receptacle Number of Positions: 9
Package / Case : Y1-CU Number of Positions Loaded: All
Pitch: 0.100" (2.54mm) Number of Rows: 1
Row Spacing: - Height Stacking (Mating): -
Height Above Board: 0.100" (2.54mm) Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Connector Type: Receptacle
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Packaging: Bulk
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Positions: 9
Height Above Board: 0.100" (2.54mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSA-109-W-T-RA
Features-
Height Stacking (Mating)-
Number of Contacts LoadedAll
Number of Positions 9
Number of Rows1
PackagingBulk
Pitch0.100" (2.54mm)
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SSA 109 W T RA