SSB-LX2300IW
LED Bars and Arrays 5mm x 10mm Bar Red
product image
SSB-LX2300IW Picture
SeekIC No. : 0026007 Detail
SSB-LX2300IW: LED Bars and Arrays 5mm x 10mm Bar Red
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSB-LX2300IW
Mfg:
Lumex
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Product : LED Light Bars Illumination Color : Red
Luminous Intensity : 25 mcd Packaging : Bulk
Description
Product : LED Light Bars
Illumination Color : Red
Luminous Intensity : 25 mcd
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSB-LX2300IW
VendorLumex Opto/Components Inc
CategoryOptoelectronics
ColorRed (x 2)
Mounting TypeThrough Hole
ConfigurationSingle
Voltage Rating2.0V
Current 30mA
Lens Style/SizeRectangle, 8.89mm x 3.81mm