SSCUB-200/A
MODULE DIS COUNTER SSCUB200 DATA
product image
SSCUB-200/A Picture
SeekIC No. : 003472016 Detail
SSCUB-200/A: MODULE DIS COUNTER SSCUB200 DATA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSCUB-200/A
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SUPER SUB-CUB Manufacturer: Red Lion Controls
Count Rate: 400kHz Number of Digits/Alpha: 6
Operating Temperature Range : + 85 C Input Type: Voltage
Output Type: - Voltage - Supply: 2.5 V ~ 6.0 V
Description
Input Type: Voltage
Display Type: LCD Non-Backlit
Manufacturer: Red Lion Controls
Number of Digits/Alpha: 6
Output Type: -
Series: SUPER SUB-CUB
Count Rate: 400kHz
Voltage - Supply: 2.5 V ~ 6.0 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSCUB-200/A
VendorRed Lion Controls
CategoryIndustrial Controls, Meters
Count Rate400kHz
Input TypeVoltage
Voltage - Supply2.5 V ~ 6.0 V
Number of Digits/Alpha6
Display TypeLCD Non-Backlit
Output Type-
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SSCUB 200 A