SSP-13MB152UP12G
LED .94" 13L BA15 SGL 525NM PGN
product image
SSP-13MB152UP12G Picture
SeekIC No. : 003616932 Detail
SSP-13MB152UP12G: LED .94" 13L BA15 SGL 525NM PGN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-13MB152UP12G
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Conversion Rate : 300 KSPs Series: Poly-Leds™
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc Can Replace Lamps: -
Size / Dimension: Round - 0.937" (23.8mm) Wavelength: 525nm
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V Base Type: Bayonet (BA15S)
Color: Green Clear Millicandela Rating: 99100mcd
Configuration: 13 Round
Description
Applications: Incandescent Replacements, Indicator Lights
Wavelength: 525nm
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Can Replace Lamps: -
Series: Poly-Leds™
Base Type: Bayonet (BA15S)
Color: Green Clear
Size / Dimension: Round - 0.937" (23.8mm)
Millicandela Rating: 99100mcd
Configuration: 13 Round
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-13MB152UP12G
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorGreen Clear
Wavelength525nm
Millicandela Rating99100mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ12V