SSP-13MDB152UP12G
LED .94" 13L BA15 DBL 525NM PGN
product image
SSP-13MDB152UP12G Picture
SeekIC No. : 003616919 Detail
SSP-13MDB152UP12G: LED .94" 13L BA15 DBL 525NM PGN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-13MDB152UP12G
Size / Dimension: Round - 0.937" (23.8mm) Wavelength: 525nm
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V Base Type: Bayonet (BA15D)
Color: Green Clear Millicandela Rating: 99100mcd
Wavelength: 525nm
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V
Series: Poly-Leds™
Base Type: Bayonet (BA15D)
Color: Green Clear
Size / Dimension: Round - 0.937" (23.8mm)
Millicandela Rating: 99100mcd
Configuration: 13 Round
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-13MDB152UP12G
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorGreen Clear
Wavelength525nm
Millicandela Rating99100mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ12V