SSP-13MDB156U12G
LED .94" 13L BA15 DBL 626NM RED
product image
SSP-13MDB156U12G Picture
SeekIC No. : 003616921 Detail
SSP-13MDB156U12G: LED .94" 13L BA15 DBL 626NM RED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-13MDB156U12G
Size / Dimension: Round - 0.937" (23.8mm) Wavelength: 626nm
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V Base Type: Bayonet (BA15D)
Color: Red Clear Millicandela Rating: 55500mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V
Series: Poly-Leds™
Wavelength: 626nm
Color: Red Clear
Base Type: Bayonet (BA15D)
Size / Dimension: Round - 0.937" (23.8mm)
Configuration: 13 Round
Millicandela Rating: 55500mcd
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-13MDB156U12G
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorRed Clear
Wavelength626nm
Millicandela Rating55500mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ12V