SSP-24MB156U12G
LED 1.28" 24L BA15 SGL 626NM RED
product image
SSP-24MB156U12G Picture
SeekIC No. : 003617060 Detail
SSP-24MB156U12G: LED 1.28" 24L BA15 SGL 626NM RED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-24MB156U12G
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: Poly-Leds™ Conversion Rate : 300 KSPs
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc Can Replace Lamps: 1156
Size / Dimension: Round - 1.28" (32.5mm) Wavelength: 626nm
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V Base Type: Bayonet (BA15S)
Color: Red Clear Millicandela Rating: 102400mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ: 12V
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Series: Poly-Leds™
Can Replace Lamps: 1156
Wavelength: 626nm
Base Type: Bayonet (BA15S)
Color: Red Clear
Size / Dimension: Round - 1.28" (32.5mm)
Millicandela Rating: 102400mcd
Configuration: 24 Round
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-24MB156U12G
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorRed Clear
Wavelength626nm
Millicandela Rating102400mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ12V