SSP-CS832UP12
LED Bars and Arrays Optoelectronics LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs - LED STRIP 3.27" 525NM GREEN 12V
product image
SSP-CS832UP12 Picture
SeekIC No. : 0026320 Detail
SSP-CS832UP12: LED Bars and Arrays Optoelectronics LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs - LED STRIP 3.27" 525NM GREEN 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-CS832UP12
Mfg:
Lumex
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Product :
Illumination Color :
Luminous Intensity :
Packaging :
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-CS832UP12
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorGreen Clear
Configuration4 wide
Size / Dimension3.27" x 0.66" x 0.39" (83mm x 16.7mm x 10mm)
Millicandela Rating525mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ12V