SSP-CS836U12
LED Bars and Arrays Optoelectronics LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs - LED STRIP 3.27" 626NM RED 12V
product image
SSP-CS836U12 Picture
SeekIC No. : 0026323 Detail
SSP-CS836U12: LED Bars and Arrays Optoelectronics LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs - LED STRIP 3.27" 626NM RED 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-CS836U12
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-CS836U12
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorRed Clear
Configuration4 wide
Size / Dimension3.27" x 0.66" x 0.39" (83mm x 16.7mm x 10mm)
Millicandela Rating626mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ12V