SSP-FSD8DSI-12V3
LED STRIP FLEX RED 12V
product image
SSP-FSD8DSI-12V3 Picture
SeekIC No. : 003616667 Detail
SSP-FSD8DSI-12V3: LED STRIP FLEX RED 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-FSD8DSI-12V3
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Conversion Rate : 300 KSPs Series: -
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc Color: *
Configuration: * Luminous Flux @ Current - Test: *
Current - Test: * Current - Max: *
With Connector: * Driver Circuitry: *
Wavelength: *
Description
Series: -
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Luminous Flux @ Current - Test: *
Current - Max: *
With Connector: *
Wavelength: *
Voltage: *
Color: *
Configuration: *
Current - Test: *
Driver Circuitry: *
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-FSD8DSI-12V3
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorRed Clear
Configuration-
Size / Dimension62.5' x 0.39" (19.05m x 10mm)
Millicandela Rating636mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ12V