SSP-LT6006U24
LED Lighting Fixtures Optoelectronics LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs - LED LIGHT TUBE 2' RED DIFF 24V
product image
SSP-LT6006U24 Picture
SeekIC No. : 0078605 Detail
SSP-LT6006U24: LED Lighting Fixtures Optoelectronics LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs - LED LIGHT TUBE 2' RED DIFF 24V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-LT6006U24
Wavelength/Color Temperature : 626 nm Width : 34 mm
Length : 600 mm
Number of LEDs : 36
Width : 34 mm
Length : 600 mm
Wavelength/Color Temperature : 626 nm
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-LT6006U24
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorRed Diffused
Configuration-
Size / Dimension23.62" x 1.33" Dia (50mm x 33.86mm)
Millicandela Rating626mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ24V