SSP-LXC1282UP24
LED Panel Mount Indicators 1.28" RND ULTRA GRN
product image
SSP-LXC1282UP24 Picture
SeekIC No. : 0046751 Detail
SSP-LXC1282UP24: LED Panel Mount Indicators 1.28" RND ULTRA GRN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-LXC1282UP24
Mfg:
Lumex
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
LED Size : 7 mm Illumination Color : Green
Lens Color/Style : Water Clear Wavelength : 525 nm
Description
Packaging :
Illumination Color : Green
LED Size : 7 mm
Lens Color/Style : Water Clear
Wavelength : 525 nm
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-LXC1282UP24
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorGreen
Size / Dimension1.28" Dia x 0.42" H (32.50mm x 10.70mm)
Millicandela Rating5000mcd
Configuration24 Round
Voltage - Forward (Vf) Typ21V