SSP-LXS1826U16A
LED 46MM SQR 16LED-CLUSTR ULTRED
product image
SSP-LXS1826U16A Picture
SeekIC No. : 003611437 Detail
SSP-LXS1826U16A: LED 46MM SQR 16LED-CLUSTR ULTRED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-LXS1826U16A
Quick Details
Series: - Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Millicandela Rating: 2000mcd Internal Connection: Common Anode
Size / Dimension: 1.82" L x 1.82" W x 0.25" H (46.33mm x 46.33mm x 6.34mm) Color: Red
Configuration: 16 Round Package / Case : TSSOP-14
Description
Series: -
Color: Red
Internal Connection: Common Anode
Voltage - Forward (Vf) Typ: 1.8V
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Millicandela Rating: 2000mcd
Configuration: 16 Round
Size / Dimension: 1.82" L x 1.82" W x 0.25" H (46.33mm x 46.33mm x 6.34mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-LXS1826U16A
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorRed
Millicandela Rating2000mcd
Configuration16 Round
Voltage - Forward (Vf) Typ1.8V